O nás

JAKOUBEK

je

  • amatérský komorní smíšený pěvecký sbor, věnující se interpretaci křesťanské vokální hudby, převážně klasické, ale i soudobé. Žánrové zaměření lze blíže poznat v rubrice Repertoár. Ten je tvořen téměř výhradně malými hudebními formami.
  • sbor lidí zpívajících pro radost sobě i druhým
  • sbor tvořený přáteli – kteří rádi poznávají a přijímají mezi sebe přátele nové, bez ohledu na jejich konkrétní víru či církevní příslušnost. Bez toho by Jakoubek nebyl Jakoubkem. Jedinou podmínkou členství je respektování křesťanského zaměření sboru – a ovšem základní pěvecké schopnosti :-).
  • jednou z aktivit sdružení YMCA – Jindřichův Hradec. Víc o YMCA se můžete dozvědět zde. Historie sboru pro ty, kdo chtějí vědět víc 😉

není 

  • sborem s ambicemi někde se prosadit. Jeho jedinou ambicí je dělat radost a zpívat pokud možno dobře. Dokonalosti jistě nikdy nedosáhne (to už víme 🙂 ), ale neustále na ní pracuje.

Pořádáme pravidelné i mimořádné koncerty a vystoupení, občas benefiční, převážně v Jindřichově Hradci a jeho okolí. Často přitom spolupracujeme s místními spřátelenými hudebníky, dětskými i dospělými. Blízké vztahy máme se Základní uměleckou školou v J. Hradci a Jindřichohradeckým symfonickým orchestrem (JHSO), vážíme si dobré spolupráce s ostatními jindřichohradeckými pěveckými sbory (Smetana, Chrámový sbor Adama Michny, Zanoty), Městem Jindřichův Hradec, okresním muzeem, zámkem Jindřichův Hradec a místními křesťanskými církvemi. Občas také vyjedeme „za humna“ – různě po vlastech českých a moravských, výjimečně i do zahraničí (Rakousko, Německo).

DALŠÍ ÚDAJE

Počet členů: kolem 18 (počet kolísá – členství je poměrně volné)
Věkový průměr: cca 40 let
Věkové rozmezí: 30 – 62 let
Dirigenti: Jaroslav Hojný, Jan Blažek
Manažer, “děvče pro všechno”: Hana Krejčová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *